Sklepy oparte o PrestShop to dobre rozwiązanie ?! Cz.1

Projekt graficzny strony (design) jest to nic innego jak wybranie odpowiednich czcionek, krojów, szablonów kolorystycznych, które będą identyfikowały się z firmą, a także odpowiednie ułożenie poszczególnych elementów na stronie. By ułatwić swoją pracę najlepiej najpierw odpowiedz sobie na następujące pytania:

Jaki będzie główny temat sklepu (Układ graficzny powinien go odzwierciedlać)
Do jakich klientów kierujesz swoją ofertę (Zauważ, że oczekiwania klientów mogą być różne w zależności od np. wieku. Dlatego też dla ludzi starszych najlepiej tworzyć proste i przejrzyste strony bez zbędnych lub obszernych informacji na stronie tytułowej)

Mając zarys potrzebnych informacji możliwe jest przejście do wyobrażania wyglądu strony. Rodzaj i miejsce umieszczanych informacji powinien być określany właśnie na podstawie oczekiwań klientów korzystających z usług firmy. Aby stworzyć odpowiedni układ strony głównej, który wpłynie na wizerunek marki, a także powiększy wpływy należy skupić się na kilku elementach:

Pasek wyszukiwania

Wielu klientów dobrze wie jakiej oferty szuka. Dlatego też najlepiej wprowadzić ułatwienie w postaci paska wyszukiwania. Dobrze widoczny pasek – zazwyczaj umieszczany w górnym lewym rogu strony lub na środku – usprawni i uprzyjemni życie klienta.

Wózek czy koszyk na zakupy

Kupowanie w życiu codziennym dla wielu staje się przyjemnością. Korzystając z designu emocjonalnego i wykorzystując z możliwości dodawanie produktów do wózka można przekształcić zakupy w przyjemną zabawę i spore udogodnienie również w sieci.

Slider

Slider – slajd zmieniający się po upływie określonego czasu. Umieszczany na stronie głównej wraz z tłem, ciekawymi przejściami i przełącznikami do poprzedniego i następnego slajdu pozwala na wyróżnienie atrakcyjnych ofert. Najczęściej za ich pomocą przekazuje się sezonowe promocje, produkty, nowości i oferty zharmonizowane z sezonowymi kampaniami reklamowymi.

Produkty na stronie głównej

Wyświetlanie produktów na stronie głównej wraz z krótką informacją o wyjątkowości bądź powodzie dlaczego właśnie ta rzecz znajduje się na stronie głównej (nowości, best-sellery, obniżki cen, ostatnie sztuki, ograniczony czas dostępności) może być dobrym zamiennikiem slidera.

Stopka

Pole, której przestrzeń można wykorzystać na dane kontaktowe, linki do sieci społecznościowych, warunki użytkowania strony internetowej, newsletter. Należy jednak pamiętać, aby nie odciągać uwagi klientów od strony.

Wniosek

Strona główna to pierwsze wrażenie o sklepie. To od niej zależy zaufanie i wizerunek. Narzędzie sprawdza się przy średniej jak i przy dużej ilości produktów. Prestashop jest bardzo dobry dla początkującego właściciela sklepu dlatego naprawdę gorąco go polecamy.

Ostatnie wpisy