Jak pozbyć się nagrań wyszukiwania głosowego w Google?

Wyszukiwanie głosowe !

 

Zapewne wiesz, że Google śledzi wszystko co piszesz w swoim pasku wyszukiwania, podobnie jak skanuje twoje maile w celu „analizy kontekstu”.

Jednak możesz nie zdawać sobie sprawy z tego że funkcja „OK Google” po wyszukaniu tego co powiedziałeś zostawia nagranie, między innymi po to żeby w przyszłości ułatwić odszukanie tego co w ten sposób wyszukiwałeś. Na szczęście Google pozwala odsłuchać to co szukałeś za pomocą trybu „OK Google” a co najważniejsze usnąć historię wyszukiwania w dość prosty sposób.

Jeśli przejdziesz do strony historii Google możesz odsłuchać o co pytałeś Google i usunąć wszystkie pliki, możesz również zmienić ustawienia w taki sposób by mieć pewność że nie zostaniesz więcej nagrany.

Nie tylko Google nagrywa swoich użytkowników również Microsoft i Apple gromadzą nasze nagrania z wyszukiwań głosowych. Tylko u nich nie da się nic z tym zrobić. Amazon również należy do firm które magazynują nasze nagrania, ale na całe szczęście tak jak Google możemy się ich pozbyć z historii.

 

Jak pozbyć się z historii nagrań:

Krok 1

Wchodzimy na strone kliknij tutaj aby wyświetlić swoją historię przeglądania która jest zapisywana w Google.

Krok 2

Teraz gdy mamy otartą kartę z historią klikamy na kropki obok wpisu i dajemy usuń.

Krok 3 

Cieszymy się że udało nam się pozbyć zapisanych nagrań 

Ostatnie wpisy