Dlaczego logo dla Twojej firmy jest ważniejsze niż Ci się wydaje.

Od wyboru koloru do rozmiaru fontu, logo mówi bardzo dużo o Twojej firmie, więc wybieraj ostrożnie! 

Twitter zapłacił $15 za swoje logo, zaś Nike $35. Aby zaprojektować wspaniale logo, nie trzeba wydawać na nie tysięcy. Trzeba jednak spędzić czas i poświęcić energię na ostrożne przemyślenie tego, co chcemy aby logo mówiło o naszej firmie. 

Na wszystkich firmowych biuletynach, wizualnej komunikacji, marketingu i reklamie firmy pojawia się logo, jako graficzna reprezentacja lub symbol Twojej firmy. Zasadniczo, logo jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, którą czytelnik zauważa przed przeczytaniem jakiegokolwiek tekstu. Logo pomaga w tworzeniu tożsamości marki, ponieważ jego podstawowymi funkcjami jest pobudzenie zaufania, rozpoznawalność i uznanie dla firmy lub produktu. Logo powinno być proste, łatwe do zapamiętania, ponadczasowe i uniwersalne, jednocześnie wzbudzając uczucie, które sprawi, że docelowi odbiorcy zapragną być związani z Twoją firmą.

Dlaczego logo jest tak ważne ? 

Wiele badań wykazało, że ludzie bardziej reagują na obiekty wizualne niż na tekst. Łatwiej jest nam sobie przypomnieć złożony obraz niż długie zdanie. Twoje logo więc powinno zawierać w sobie wszystkie elementy wizerunku firmy oraz przekazywać je w wersji skrótowej. Logo, jeśli zostanie zapamiętane, może mieć głęboki wpływ na Twój sukces i na to, jak odbierana jest Twoja firma. 

Co znajduje się w świetnym logo? 

Zaprojektowanie dobrego logo może być złożonym procesem. Nie powinno się pozwalać jednak temu zniechęcać. Jeśli jednak to się stanie, powinniśmy sobie przypomnieć jak ważne jest ono dla naszej firmy. Wspaniałe logo zawiera wszystkie elementy Twojego biznesu w jednym obrazie. Powinno wskazywać na postawę oraz charakter Twojej firmy w prosty i zrozumiały sposób. Musi być wyjątkowe jednak niezapomniane, profesjonalne, ale nie bez charakteru. Twoje logo równie musi podatne na skalowanie do różnych rozmiarów i dobrze się prezentować w druku, sieci WWW oraz na towarach reklamowych. Musi być elastyczne, jednak spójne, a żeby to wszystko osiągnąć, trzeba mu poświęcić dużo pracy. 

Twoje logo należy do Ciebie 

Logo jest twarzą Twojej firmy – Twoim odciskiem palca. Ma ono moc do zabierania i wzbudzania wielu emocji oraz wyobrażeń na jego temat od każdego odbiorcy. Musi być ono ściśle związane firmą i jej celami. Pamiętaj, że logo należy do Ciebie i to w Twoim interesie leży, aby być jego dumnym właścicielem i dostarczać je odbiorcy. 

Na kogo powinno wpływać Twoje logo? 

Dobre logo dociera bezpośrednio do docelowego odbiorcy. Chociaż najlepsze logo mogą być zrozumiane przez wszystkich bez większej dezorientacji, najważniejszym odbiorcą jest Twój rynek. Jeśli Twoja firma specjalizuje się w produktach dla młodzieży, a Twoje logo wygląda jakby zostało wyjęte z gazety z 1950 roku, mógłbyś koncentrować się i trafiać do złej grupy ludzi. 

 

Logo jest istotną częścią Twojej firmy. Jeśli masz wyjątkowy projekt, jest to coś, z czego powinieneś być dumny i co powinieneś starać się prezentować przy każdej możliwej okazji. Nie sprzedawałbyś przecież produktu, z którego nie byłeś dumny – nie używaj więc złego logo, z którego nie jesteś wystarczająco zadowolony.

Zapraszamy do współpracy. 

Ostatnie wpisy