Dlaczego warto używać Google Analytics?

Czym jest Google Analytics?

Google Analytics jest popularnym narzędziem analitycznym firmy Google, pozwala odpowiedzieć na wiele pytań związanych z witryną. Jego głównym zadaniem jest śledzenie ruchu na stronie, sprzedaży oraz konwersji. Analytics pokazuje jak zachowują się użytkownicy na stronie i pomaga określić co na stronie jest zachęcające, a co zniechęcające dla oglądającego.

Google analytics dostarcza informację o tym jaki jest ruch na naszej stronie, dowiadujemy się również o preferencjach osób odwiedzających tę stronę, mamy wgląd również do danych mówiących o tym jak często jest odwiedzana strona, jest też prowadzona historia, dzięki temu mamy pełny obraz skuteczności naszych działań reklamowych, które były najbardziej skuteczne, dzięki Google Analytics wiemy, z jakich regionów geograficznych była odwiedzana nasza strona, płci, wieku i zainteresowaniach tych osób, dzięki temu możemy lepiej spersonalizować stronę pod dane grupy społeczne.

Ruch:

Pozyskiwanie ruchu Dzięki Google Analytics jesteśmy wstanie dowiedzieć się z jakich źródeł jest generowany ruch na naszej stronie, wiemy też gdzie inwestować swoje pieniądze a gdzie już nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, z punktu widzenia ekonomicznego jest to bardzo przydatne.

Konwersje:      

Konwersje przydają się w sytuacji, gdy chcemy wiedzieć, czy użytkownicy będąc na naszej stronie robią to czego od nich wymagamy i to, co chcemy, aby na niej robili. Dostajemy dane, jaki procent użytkowników zrobiło to co chcieliśmy aby zrobili, dowiadujemy się, które nasze działania związane ze stroną odniosły sukces, a które okazały się totalną pomyłką, dzięki tym informacjom możemy tak realizować swe działania by odnosiły największy sukces i zysk.

Pomoc w realizacji celów biznesowych:

Bardzo ważną zaletą jest to, że na podstawie określonych raportów pozwalają one wyciągnąć prawidłowe wnioski  i podjąć działania, które mają na celu poprawę skuteczności witryny i realizacji celów biznesowych firmy.

Co najbardziej zaskakuje?

Google Analytics jest w podstawowej wersji bezpłatne, dlatego nie jesteśmy narażeni na koszty korzystając z tego narzędzia. Jedyne co musimy poświęcić to swój własny czas, na naukę  używania omawianego narzędzia i poznania jego możliwości. Ta inwestycja jest bardzo opłacalna, bardzo nam się przyda na przyszłość – mniej czasu i energii stracimy. Jeszcze inna korzyść może się pojawić podczas współpracy z agencją, zajmującą się analityką internetową.

 

Działanie:

Jak widać, same korzyści! Bardzo ważne jest podejmowanie odpowiednich decyzji, polegających na właściwie zinterpretowanych danych. Jednak trzeba zapamiętać, że najważniejsze jest działanie, prawidłowe działanie, którego musimy się nauczyć. Analityka internetowa jest bardzo obszerna, więc aby być na bieżąco w temacie musimy stale rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę.

Na podstawie artykułu Igi Lebuda.

http://semahead.pl/blog/dlaczego-warto-uzywac-google-analytics-trzy-podstawowe-korzysci.html

 

Ostatnie wpisy